pondělí 2. srpna 2010

Kloubní výživa pro štěňata - Hyalutidin DC Aktiv nejen pro štěňata


Mnoho majitelů štěňat váhá a ptá se, zda je nutné podávat ke krmivu ještě nějaké další vitamíny nebo kloubní výživu pro štěňata.

Odpověď zní takto. Pokud krmíte štěně kvalitními superprémiovými granulemi není třeba štěněti nic dalšího přidávat. Granule obsahují vše, co štěně potřebuje a to v optimálním a vyváženém množství včetně vitamínů a minerálu.

Kloubní výživa pro štěňata je důležitá a doporučuje se podávat štěňatům velkých a obřích plemen. Je vhodná také u štěňat středních plemen a to zvláště, pokud má štěně genetické dispozice ke klouním problémům nebo pokud vyvíjí nějaké aktivity jako je např. agility, kde dochází k větší zátěži na klouby.

A kterou kloubní výživu pro štěně doporučit?

Já osobně mám vynikající zkušenosti s německou značkou Hyalutidin. Jde o měsíční kůru a výsledek (u nemocných pejsků) se většinou dostaví již po dvou týdnech podávání. Jeho výhodou je jeho lahodná chuť a také tekutá forma, díky které je psy snadno přijímána. Preventivně můžete štěněti Hyalutidin podávat po celou dobu vývoje.

Hyalutidin obsahuje kombinaci dvou účinných látek a to kyseliny hyaluronové a chondroitin sulfátu ve vysoce vstřebatelné formě. tzv. Hyaluron-Chondroitin-Komplex HCK a to v nejvyšší možné koncentraci (1.500,0 mg/10­0 ml!!!).

Další předností je jeho takřka s okamžitá absorbce a doplňování depozitních míst v organizmu, čímž je zajištěna velmi rychlá účinnost. Výhodou této formy výživy a jejího složení je maximální komfort v doplňování pouze v jediné denní dávce a dále výborná snášenlivost a šetrnost k sliznicím trávicího ústrojí, která podstatně méně zatěžuje organismus než prášek či tablety.

Hyalutidin je určen všem štěňatům od tří měsíců stáří v období maximálního růstu jako podporu pro správný vývin pohybového aparátu a všem mladým pracovním plemenům psů jako prevenci a podporu funkce před zahájením výcviku.

Proč Hyalutidin pomáhá při artróze zajistit bezbolestný pohyb?

Více informací (cena, dávkování,možnost dodání,...) o tomto produktu si můžete přečíst zde: Hyalutidin - kloubní výživa nejen pro štěňata

Dalším přípravkem pro doplnění kloubní výživy u štěňat je Alavis.

Kloubní výživa pro štěňata Alavis

U štěněte se doporučuje kombinace dvou přípravků, a to Alavis MSM + glukosaminsulfát a dále Alavis kloubní výživa.

Alavis™ MSM + glukosaminsulfát obsahuje chondroprotektivní látku glukosamin sulfát na podporu vývoje kloubních chrupavek a tkání a dále obsahuje látku MSM na zpevnění vazů a šlach, čímž se zvyšuje stabilita kloubů a snižuje riziko dysplazie.

Přípravek Alavis™ MSM + glukosaminsulfát podávejte v udržovací dávce po dobu 2 měsíců.

Následně podávejte 3 měsíce Alavis™ kloubní výživu, která obsahuje chondroprotektivní látky glukosamin sulfát a chondroitin sulfát pro správný vývoj kloubních chrupavek a tkání. Přípravek podávejte také v dávce udržovací, kterou samozřejmě postupně navyšujte dle aktuální hmotnosti štěněte.

Tyto dva přípravky ve formě tablet je vhodné takto střídat po celé období vývoje a růstu štěněte.

Více informací naleznete zde: Alavis

Arthronis kloubní výživa pro štěňata

Kloubní výživa Arthronis je sestavena ze tří produktů, jde o ochucené tablety, které jsou pro svou sýrovou příchuť štěňaty velmi dobře a ochotně přijímány.

Jako prevenci ve štěněčím věku je vhodné podávat přípravek Arthronis fáze 2, který je určený k regeneraci kloubních povrchů a maziv tím, že kloubu dodává výživné látky.

Obsahuje kombinaci tří účinných látek: Hydrolyzovaný kolagen, MSM a Lactomin. Arthronis doporučuji podávat opět po celé období vývoje a růstu štěněte.

Více informací o této kloubní výživě naleznete zde: Arthronis

Canosan koncentrát pro štěňata

Canosan je špičkový kloubní preparát, který díky zcela odlišnému složení funguje na jiném principu než předešlá chondroprotektiva. Canosan neobsahuje glukosamin a chondroitin sulfát, jeho účinnost je založena na obsahu výtažků z novozélandských měkkýšů.

K dispozici je ve formě sypkého granulátu.


Většina velkých a obřích plemen má sklon k velmi rychlému růstu. S tím jsou spojena různá zdravotní rizika a k nadměrné zátěži pohybového aparátu - především kostí, vazů a šlach. Důsledkem tohoto stavu jsou prošláplé packy (tzv. medvědí tlapy), kulhání, vývoj dysplazie kyčelního kloubu a postojové abnormality.

Kompletní sortiment, informace, ceny atd naleznete zde: Pohybový aparátCo by vás mohlo také zajímat:


Jsou chondroprotektiva v krmivech pro psy dostačující? Bolesti kloubů u psa - Artróza, Artritida
Kloubní výživa - štěně, dospělý pes, senior
Hyalutidin - Je opravdu lepší než ostatní kloubní výživa?
Vápník v potravě štěňat a jeho rizika
Kloubní problémy u psa. Proč je prevence důležitá a kterou kloubní výživu vybrat 
Artritis u psů - Příčiny, příznaky, léčba, kloubní výživa, krmivo 
Návod jak na první pohled rozeznat kvalitní krmivo pro psy 
Kloubní výživa pro štěňata 

Žádné komentáře:

Okomentovat