čtvrtek 18. listopadu 2010

Potřeby pro kočky - Hledáte vkusný škrabací strom z přírodního materiálu?

My kteří máme kočku nebo kočky doma v interiéru, víme, že škrabadlo nebo škrabací strom patří mezi základní potřeby pro kočky. Kočky mají potřebu škrábat a pokud ji neposkytneme "něco", kde by si mohla brousit drápky a nebo dokonce šplhat, pak bude ničit svými drápky sedačku, kožené nebo koženkové židle nebo jiné části nábytku.

Když jsme si pořídili kočku, dlouho jsem s nákupem škrabadla váhala. Ty, které se mi líbily byly drahé a ty, které byly za přijatelnou cenu se mi nelíbily. A představa, že si jedno takové "heblo" postavíme do našeho nového obývajího pokoje byla strašlivá. Nakonec jsem si spočítala, že jen cena 2 koženkových židlí přesahuje cenu toho, které jsem si dovedla představit u nás doma.

Když jsme ho koupili a sestavili, byli jsme spokojeni my i kocouři. Už při sestavování si hráli s kuličkou zavěšenou na spodním odpočívadle. Kmen slouží jako škrabadlo a je potažen sisalem. Spodní odpočívadlo je měkké a kočka má výhled na všechny strany. Horní kukaň slouží jako bezpečné útočiště, které lze využít jak k odpočinku tak ke hře. Kočky mohou po škrabadle šplhat jako po stromě.

Škrabadla nebo škrabací stromy Banana Leaf jsou vyrobena z přírodního materiálu a kterékoli z nich se bude se skvěle hodit jak v moderním interiéru tak v dřevěnici.

Související články:

Proč kočky nechodí na svůj záchod - Jak postupovat při řešení tohoto problému
Průjem u koček - Nejčastější příčiny, rizika, léčba

Žádné komentáře:

Okomentovat