pondělí 2. června 2014

Krmivo Platinum - Nejčastější otázky a odpovědi

Mnoho chovatelů by rádo dalo přednost krmení masem (barfování) před krmením granulovanými krmivy, ale z časových důvodů si to nemohou dovolit.

Barfování není náročné jen na čas, ale také na znalosti. Je nutné vždy dbát na vyváženost všech vitamínů a minerálů, které pes pro svůj kvalitní život potřebuje. Krmivo Platinum bývá často nazýváno alternativou barfu. Díky speciální technologii výroby, která spočívá hlavně v tom, že suroviny jsou zpracovávány při nižší teplotě než ostatní krmiva, si krmivo zachovává vešketé nutriční hodnoty. Krmivo se liší také tím, že je vařeno ve vlatní šťávě bez přídání vody. Díky tomu je krmivo šťavnaté a velice chutné. Obsahuje vysoký podíl masa, které je doplněno rýži nebo bramborami, zeleninou a bylinkami.

Krmivo pletinum je vhodné pro všechna plemena. Zde si můžete přečíst názory chovatelů na toto krmivo. Jedná se jak o majitele yorkšírkých teriérů tak např. rhodéských ridgebeků:

Krmivo Platinum - Reference

Nejčastější otázky a odpovědi

Patří Platinum mezi holistická krmiva?

Ano. Krmivo Platinum má nejen zasytit, ale zároveň pozitivně ovlivňovat celkové zdraví a vitalitu pejska od štěňěte až do jeho seniorského věku. Při výrobě krmiva je  kladen důraz na kvalitu vstupních surovin a jejich šetrné zpracování. Proto při výrobě neprochází krmná směs extrudací. Krmivo obsahuje vše, co pes potřebuje pro kvalitní život - vitamíny, minerály, nenasycené mastné kyseliny, bylinky atd. 

Kterou variantu krmiva Platinum zvolit pro pejska s citlivým zažíváním a průjmem?

Jehněčí s rýží je obecně určeno pro problematické psy, ať už se jedná o citlivé zažívání nebo alergie.
Oproti bežným suchým krmivům, ve kterých se zpracovává výhradně masová moučka, Platinum obsahuje minimálně 70% čerstvého masa.

Masová moučka se vyrábí při vysokých teplotách, zatímco čerstvé maso se může zpracovat velmi šetrně a dokonce bez jinde běžného přidání vody. To ve výsledku vede k optimální stravitelnosti bílkovin a původní masová šťáva obsažená v krmivu mu dodává nesrovnatelně lepší chuť a to i bez přidání umělých ochucovadel.


Kterou variantu zvolit pro staršího pejska? 

Obecná hranice, kdy jsou psi považováni za seniory, je v poslední třetině jejich předpokládaného věku. Cílem krmení starých , ale jinak zdravých psů, je zpomalit nebo zabránit progresi metabolických změn spojených se stárnutím a prodloužit tak délku jejich života. Staří psi hůře tráví a vykazují tendenci k tloustnutí. Je to způsobeno snížením poměru svaloviny k tuku. Proto je pro seniory, a nejenom pro ně, určena receptura jehněčí s rýží neboli Platinum Lamb.


Existuje varianta Platinum Senior?

Ne. Ve volné přírodě se starý vlk živí stejně jako mladý. Pokud budete dávat staršímu psovi krmivo ochuzené o proteiny, urychlíte u něj přirozený proces ztráty svalové hmoty a vitality. Při snížení pohybové aktivity doporučujeme adekvátně upravit denní dávku.


Kterou variantu vybrat pro pejska s nadváhou? Existuje varianta Platinum Light?

Díky nízkému obsahu tuku (pouze 11%) je jehněčí určeno pro psy s nadváhou, kteří musí ze zdravotních důvodů redukovat (snižovat) váhu.


Může toto krmivo způsobit zabarvení bílé srsti?

Obsah betakarotenu resp. vitamínu A v krmivu Platinum je optimální pro bílá, černá a vlkošedá plemena. Hranice obsahu vitamínu A, která je označována za rizikovou pro zbarvení, je 15.000 mj. V našem krmivu je pouze 10.000 mj. Pokud by jste chtěli obsah vitamínu A v krmivu ještě snížit, doporučujeme krmivo míchat/střídat s  PLATINUM Menu paštikou ( ta má pouze 4.000 mj) a také hlídat obsah vitamínu A v další stravě, pamlscích.


Proč krmivo Platinum nezohledňuje velikosti plemen (small breed, medium breed, large breed)?
Je krmivo vhodné pro jorkšírského teriéra?


Každý pes pochází původně z vlka a jeho trávicí trakt je od přírody nastavený na zpracování masa. Složení  krmiv Platinum se přirozené stravě velmi podobá, proto splňuje požadavky psů různých ras. Granule jsou připravovány tak, aby je mohla bez problémů pozřít čivava i doga. Jsou šťavnaté a velice chutné.


Které krmivo zvolit pokud je pes alergický na obiloviny?

Pokud je u pejska diagnostikována, v dnešní době velmi častá, alergie na obiloviny doporučujeme zvolit recepturu Platinum Iberico. Tato hypoalergenní receptura neosahuje obiloviny. Velmi častá je také alergie na kuřecí maso. I v tomto případě je vhodná varianta Iberico.

Chcete-li krmit vašeho pejska kvalitně a nemáte čas na každodenní přípravu krmení (barfování) vyzkoušejte krmivo Platinum a budete spokojeni - vy i váš pejsek.


Související články:
V čem se krmivo Platinum liší od ostatních kvalitních krmiv?
Kloubní výživa pro štěňata - Nutnost nebo komerční tah?
Hypoalergenní granule pro psy malých plemen
2 komentáře:

  1. Dobrý článek, také mám alergika a krmím Taste of the Wild přesně tyto
    http://www.petamour.cz/148-taste-of-the-wild vyzkoušela jsem i jiné, ale vždy jsem se k nim zase vrátila.

    OdpovědětVymazat
  2. chci se zeptat čím nejlip krmit bišonka

    OdpovědětVymazat