neděle 15. srpna 2010

Kloubní výživa - štěně, dospělý pes, seniorKterá kloubní výživa je vhodná pro štěně, dospělého psa nebo psího seniora?

Kloubní výživu je vhodné podávat společně s kvalitním krmivem zejména štěňatům velkých a obřích plemen v období maximálního růstu jako podporu pro správný vývin pohybového aparátu, dospělým psům velkých a obřích plemen v závislosti na stupni zatížení a jako prevenci a péči o pohybový aparát, psům po úrazech nebo prodělané kloubní operaci jako řešení prevence možnosti vzniku artrózy, a v neposlední řadě starším psům s opotřebenými a bolestivými klouby pro prodloužení délky jejich aktivního života.


Kloubní výživa pro psy

Jelikož je na trhu přípravků pro doplnění kloubní výživy poměrně mnoho a pro chovatele je těžké si vybrat, vybrala jsem těchto 5 osvědčených produktů.

1. HYALUTIDIN DC Aktiv

- Protizánětlivý účinek vedoucí k zastavení zánětu a utlumení bolesti
- Doplňuje klobní tekutinu
- Zastavení degradace kloubní chrupavky a její následná obnova

VÝHODY:

Tekutá, chutná a lehce vstřebatelná forma, takřka s okamžitou absorpcí čímž je zajištěna velmi rychlá účinnost. Již za 14 dnů užívání, můžete pozorovat zlepšení (závisí na stupni poškození kloubu)

Výborná snášenlivost a šetrnost k sliznicím trávicího ústrojí, která podstatně méně zatěžuje organismus než prášek či tablety.


Účinné látky:

Kyselina hyaluronová (maximální možná koncentrace. Aptus Aptoflex je pouze doplněn o tuto látku) k dispozici ve vstřebatelné formě v komplexu s chondroitin sulfátem.2. APTUS APTOFLEX Vet Sirup 500 Ml.

Osvědčený veterinární nutriční doplněk. Zajišťuje výživu a regeneraci chrupavek a vazů v kloubech.

Účinné látky:

Glukosamin sulfát, chondroitin sulfát, MSM, kyselina hyaluronová a kolagen.
3. Alavis kloubní výživa - Forte

Je velice kvalitní a léty ověřená. Dlouhodobě zabezpečuje pevnost, pružnost a odolnost kloubní chrupavky.

VÝHODY:

- Rychlé vstřebávání, a to i u starších psů

NEVÝHODY

Oproti předcházejícím dvěma kloubním výživám je Alavis ve formě tablet. To může způsobovat problémy majitelům jejichž psi neradi přijímají jakékoli tablety. Tablety se podávají denně dle doporučeného dávkování přímo do tlamy nebo s kouskem potravy, event. rozdrcené do krmiva.

Účinné látky:

Glukosamin sulfát a chondroitin sulfát, které tvoří přirozenou součást kloubní chrupavky a synoviální tekutiny.

4. Caniviton forte

Je koncentrovaný, dobře stravitelný a podporuje pružnost chrupavek, pevnost a tažnost vazů a šlach, zabezpečuje fyziologickou látkovou výměnu pojivových tkání. Zvláště po velké zátěži pojivového aparátu je pro organismus zvířete přísun glukosaminglykanů velmi důležitý.


5. Chassoton 4%

Je vyjímečný svým vysokým obsahem extraktu z měkkýšů čímž zabezpečuje fyziologickou látkovou výměnu pojivového aparátu. Pomáhá regenerovat poškozenou a traumatizovanou chrupavku, současně snižuje vlastní bolestivost a otok postiženého kloubu.

Výrazně zkracuje čas potřebný k zotavení po fyzické námaze.

K dispozici je ve formě sypkého prášku, který snadno přidáte do krmiva.


Závěr:

Všechny přípravky na podporu kloubů, přípravky působící proti zánětu, proti bolesti kloubů naleznete zde: Kloubní výživa

Vybrala jsem 5 nejoblíbenějších značek kloubní výživy pro štěňata, dospělé psy nebo starší psy. Postupem času jsem měla možnost je vyzkoušet a tedy doporučit. Taktéž jsem si přečetla diskuze a fóra na internetu na téma kloubní výživa pro psy. Záleží jen na Vás, pro který přípravek se rozhodnete. A pokud opravdu chcete mé doporučení, vyzkoušejte Hyalutidin DC.

Mohlo by vás zajímat:


Proč Hyalutidin pomáhá při artróze zajistit bezbolestný pohyb?
Kloubní výživa - štěně, dospělý pes, senior
Hyalutidin - Je opravdu lepší než ostatní kloubní výživa?
Vápník v potravě štěňat a jeho rizika
Kloubní problémy u psa. Proč je prevence důležitá a kterou kloubní výživu vybrat 
Artritis u psů - Příčiny, příznaky, léčba, kloubní výživa, krmivo
Návod jak na první pohled rozeznat kvalitní krmivo pro psy
V čem se krmivo Platinum liší od ostatních kvalitních krmiv?
Kloubní výživa pro štěňata - Nutnost nebo komerční tah?
Hypoalergenní granule pro psy malých plemen

1 komentář:

  1. Parádní tipy. Já osobně jsem toho názoru, že kloubní výživa je důležitá nejen u zvířat, ale i u lidí. Hlavně pokud člověk často sportuje, nebo už je pokročilejšího věku. Já například začínám mít právě problémy s klouby, tak se je snažím vyživovat jak to jen jde. Velmi se mi v tomto osvědčil například tento doplněk stravy

    OdpovědětVymazat